مقاله آسيب‌شناسي مديريت تبليغات محيطي کلان شهر تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن مقاله آسيب‌شناسي مديريت تبليغات محيطي کلان شهر تهران :


تعداد صفحات :25

مقدمه: هر آنچه در فضای شهری قرار می گیرد، به نحوی بر زیبایی، شیوه زیست، فرهنگ، عادات و رفتارهای شهروندان و به‌تبع آن، بر هویت شهر تأثیر می‌گذارد. یکی از عناصر اصلی که به انحای مختلف در فضای شهری ایفای نقش می‌کند، تبلیغات محیطی است. تبلیغات، مؤثرترین روش در رساندن پیام‌های فرهنگی و تجاری به مخاطبان محسوب می‌شود. همه انواع تبلیغاتی که در فضای آزاد، اعم از شهری و برون‏شهری قرار می‌گیرند، تبلیغات محیطی هستند. این‌گونه تبلیغات در شهر تهران به صورت‌های مختلف همچون نقاشی‌های دیواری، بیلبوردها، مبلمان شهری، پرتابل‌ها، بدنه اتوبوس‏ها، بدنه و محوطه مترو و کف خیابان‌ها، تابلوهای نوری و لیزری و استند‌ها در جای‌جای شهر به چشم می‏خورد؛ به‌گونه‌ای که انگار فضاهای شهری مورد هجوم تبلیغات محیطی قرارگرفته‌اند. این مسئله موجب شده تا شهر گریبان گیر مسائل و چالش‌های متعددی شود.
اهداف: هدف تحقیق حاضر شناسایی مهم‌ترین آسیب‏های ناشی از مدیریت تبلیغات محیطی در شهر تهران است.
مواد و روش‏ها: روش تحقیق کیفی و با استفاده از تحلیل مضمون انجام شد. تحلیل شامل یک رفت‌وبرگشت مستمر بین مجموعه داده‌ها و مجموعه کدگذاری‌ها و تحلیل داده‌هایی است که به وجود ‌آمده‌اند. مضمون، ویژگی تکراری و متمایزی در متن است که به نظر پژوهشگر، نشان‎دهنده درک و تجربه خاصی در رابطه با سؤالات تحقیق است. گردآوری اطلاعات با روش کتابخانه‌ای و مصاحبه صورت گرفت. نمونه شامل 34 نفر از خبرگان، مدیران و کارشناسان مرتبط با تبلیغات محیطی است؛ مصاحبه‌ها تا زمانی ادامه یافت که جمع‌آوری داده‌ها به اشباع رسید. برای انتخاب مصاحبه‌شوندگان، در ابتدا از روش نمونه‌گیری هدفمند، سپس از روش نمونه‌گیری گلوله برفی استفاده شد و برای تحلیل مصاحبه‎ها و ترسیم مدل شبکه مضامین از نرم‎افزار MAXQDA بهره گرفته شد.
نتیجه ‏گیری: یافته‏ ها در 8 مضمون اصلی: آسیب‏های مدیریتی، آسیب‏های فرهنگی- اجتماعی، آسیب‏های روان‌شناختی، آسیب‏های حقوقی، آسیب‏های اقتصادی، آسیب‏های زیبایی‏شناختی، آسیب‏های زیست‏محیطی و آسیب‏های زیرساخت ساماندهی شده است.

لینک کمکی