مقاله نقش لايه واسط آلومينيوم و حرارت ورودي بر خواص اتصال لبه روي هم آلومينيوم به فولاد با فرآيند جوشکاري قوسي الکترود تنگستني-گاز با جريان پالسي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل ورد (Word) ارائه میگردد و قابل تغییر می باشد


بخشی از متن مقاله نقش لايه واسط آلومينيوم و حرارت ورودي بر خواص اتصال لبه روي هم آلومينيوم به فولاد با فرآيند جوشکاري قوسي الکترود تنگستني-گاز با جريان پالسي :


تعداد صفحات :22

اثر لایه واسط آلومینیوم و حرارت ورودی بر خواص اتصال لبه ‌روی هم آلیاژ آلومینیوم 5052 به فولاد 12-St با استفاده از فرآیند GTAW با جریان پالسی و فلز پرکننده 4047-ER بررسی شد. اتصال مستقیم ورق‌های آلومینیوم به فولاد بدون لایه واسط به دلیل تشکیل فازهای بین‌فلزی ترد امکان‌پذیر نبود. حضور لایه واسط آلومینیوم سبب کاهش ترکیبات بین‌فلزی (با ضخامت کم‌تر ازµm 3) و ایجاد جوش‌های بدون عیب با حداکثر استحکام کششیMPa 200~ شد. دو نوع آزمون کشش-برش (با تمرکز تنش برشی در فصل مشترک ورق فولاد/لایه واسط و فصل مشترک لایه واسط/ورق آلومینیوم 5052) برای ارزیابی استحکام اتصال استفاده شد. در هر دو حالت آزمون، شکست از داخل فلز جوش اتفاق افتاد. استحکام جوش با افزایش حرارت ورودی کاهش یافت. این نتیجه با توجه به تغییرات فاصله بازوهای اولیه دندریتی فاز α و توزیع فازهای یوتکتیک‌‌ Al-Si در فضای بین‌دندریتی تحلیل شد.

لینک کمکی